Notlar

CK40N (Maliyet Hesaplama Çalıştırmasını İşle) (Edit Costing Run)

Posted in diğer by serkanaydogan on 28/06/2015

CK40N: Standart bir SAP işlem kodudur. Hem CK11N (*) hem de CK24 (**) işlem kodlarının işlevlerini içerir. Ek olarak, birden fazla malzemenin ve birden fazla üretim yerinin aynı anda toplu maliyetlendirilmesine olanak sağlar.

SAP Menüsü (SAP Menu) –> Mali İşler (Accounting) –> Maliyet Muhasebesi ve Kontrol (Controlling) –> Ürün Masrafları Kontrolü (Product Cost Controlling) –> Ürün Masrafları Planlaması (Product Cost Planning) –> Maliyet Hesaplama Çalıştırması (Material Costing) –> CK40N Maliyet Hesaplama Çalıştırmasını İşle (Edit Costing Run)

(*) CK11N (Malzeme Maliyet Hesaplamasını Miktar Yapısı ile Yarat) (Create Material Cost Estimate with Quantity Structure): Malzemelerin standart maliyetlerinin hesaplanmasına olanak sağlayan standart SAP işlem kodu. Hesaplama aşağıdan yukarıya doğru yapılır. Yani, ürün ağacı patlatılıp önce en alt seviyenin maliyeti hesaplanır. Sonra, bir üst seviyenin maliyetiyle hesaplama devam eder.

(**) CK24 (Standart Fiyatı İşaretle/Onayla) (Price Update with Cost Estimate): CK11N ile hesaplanan standart maliyetin işaretlenip (mark) onaylanmasını (release) sağlayan SAP işlem kodu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: